Návrat z minulosti

E-kniha: Návrat z minulosti

Tajuplný fantasy příběh dívky s rozštěpem, kořeněný střípky skutečného příběhu z 1. světové války

Barvitá fantazie začíná odjezdem rodičů třináctiletého Michala do Indie. Michal proto musí strávit několik měsíců u babičky na venkově. Náhodně objeví záhadnou planinu v lese, na které ho svírají nevysvětlitelné pocity strachu. Vypátrá, že na tomto tajuplném místě před 100 lety, v době 1. světové války, záhadně zmizela talentovaná desetiletá dívka s rozštěpem.

Michal se svojí kamarádkou Pájou planinu prozkoumávají a náhodně zjistí, že se tamními abnormálními jevy bezúspěšně zabývali i vědci. Podaří se Michalovi a Páje rozluštit záhadu tohoto místa a otevřít dveře času?

Knihu v tištěné verzi už má doma téměř 1 000 čtenářů. Veškerý výtěžek z jejího prodeje pomáhá dětem narozeným s rozštěpem obličeje.

lucie7479

Po celou dobu čtení jsem bojovala sama se sebou, abych se nepodívala na konec jak příběh dopadne. I když je kniha určena starším dětem, myslím si, že se bude líbit i dospělým. Mně osobně se tedy líbila moc a na konci mi i slza ukápla 🙂 Určitě neprohloupíte když si knihu koupíte. Kromě příjemného čtení totiž uděláte i dobrý skutek, podpoříte děti narozené s rozštěpovou vadou obličeje.

stanislava2482

Jakmile se do knihy začtete, chcete vědět jak to skončí. Navíc kniha může v někom vzbudit i zvědavost, jak se žilo za války a co naši předci? V knize se dovíte něco, co Vám učitelé ve škole neřeknou a přitom to naše prababičky a pradědové prožili.

Přeji Vám krásné chvíle s knihou. Já, díky knize měla krásné odpoledne, plné odpočinku a vzpomínek na prababičku a na její vyprávění. Ona se s Andulkou mohla potkat, narodila se v roce 1912 a zemřela ve svých 98 letech.
A co Vaše prababička nebo praděda?
Mohli Andulku potkat?

Děkuji autorce za tuto knihu

martina.culik

Kniha je určena mládeži, takže úplně jiné věkové skupině, než jsem já.
Knihu jsem si původně koupila pouze, abych podpořila autorku v její tvorbě a hlavně záměru vydat knihu, která pomůže dětem s rozštěpem.
Nelituji ovšem této koupě a jsem ráda, že jsem si knihu mohla přečíst. Námět je velmi zajímavý a dobře propracovaný. Dětští hrdinové jsou normální a jejich chování uvěřitelné (i když jejich znalosti by se mi hodily). Nádech fantasy i historie mám v příbězích ráda, takže se mi autorka trefila do vkusu.
Za zmínku určitě stojí i velmi hezké ilustrace, které vyprávění doplňují.

Knihu doplnila svými ilustracemi velmi talentovaná slečna Barbora Naomi Vavrlová.

„Jsem máma 3 dětí.
Řízením osudu zároveň spisovatelka.
Psaní je jedna z věcí, která mě baví

a naplňuje.„

Tvůrčí psaní je můj velký koníček. Podporuji jím především aktivity neziskové organizace Šťastný úsměv z.s.